ZÁPISY Z VÝPRAV A Z JINÝCH AKCÍ

BOJ O BRNO (11. 10. 2014)

Avantgardní literatura

Na jedné z mnoho kontrol rozesetých po městě měli soutěžící za úkol vytvořit z novin avantgardní literaturu. Výsledné díla jsou pozoruhodná.

ZAHAJOVACÍ VÝPRAVA (Kuřim – Medlánky, 13. 9. 2014)

Tato výprava se konala dne 13. 9. a připravovala ji Pírko, která svým tématem všechny překvapila. Celá výprava se týkala pavouků. V průběhu výpravy jsme pochopily, že našim účelem je získat co nejvíce pavoučích vajíček.

Ráno v 8:30 jsme se sešly na hlavním nádraží, odkud jsme vlakem odcestovaly do Kuřimi. Potom jsme absolvovaly nenáročnou cestu s cílem dorazit do Medlánek a plnou zábavných her.

První hra byla zaměřená na rozělení družinek, což jsme nikdo nevěděly. Každý si vybral co nejoriginálnější zvířátko a měl se přizpůsobit jeho životnímu stylu. První čtyři zvířátka tvořila skupinku. Další dosažené čtveřice stejně tak.

Po této aktivitě jsme ale stále nevěděly, co je tématem této výpravy. Musely jsme rozluštit šifru – hvězdici, ze které jsme dostaly slovo ARACHNOLOGIE, což je věda studující pavouky.

Na výpravě jsme také zakusily pavoučí život začínající vajíčkem s vývojem přes larvu, nymfu, dospělce, páření a snášení vajíček a nakonec končící smrtí.

Velice zajímaví byli i pavouci z tiché pošty, nad jejichž obrázky nám běhal mráz po zádech. Dále nás čekalo přadení pavučin pomocí snovacích bradavek!!! Zajímavá informace je, že pavučina je nejpevnější vlákno na světě, které vědci nedokázali doteď nahradit.

Na cílové rovince jsme spočítaly naše vajíčka získaná sbíráním po celou dobu výpravy a tím výprava skončila. Už nás čekala jen cesta domů.

Zapsala Elvyn

Fotky ze zahajovací výpravy naleznete zde.

Nahoru


ZAHAJOVACÍ ODDÍLOVKA (3. 9. 2014)

Úplně první družinovka se konala 3. 9. 2014. Pozvánka nám jako každý rok přišla předem poštou. Dostaly jsme krásnou pohlednici s Hurvínkem, na které byly sděleny všechny informace. Už když jsem dostala pozvánku, byla jsem nadšená. Bylo fajn zase všechny vidět. 

První oddílovku jsme tedy zahájily v 17:00 na klubovně. Jako první jsme si sdělily informace o zahajovací výpravě a pak jsme se domluvily na časech a dnech normálních družinovek.

Konečně začala ta zábavnější část. Rozdělily jsme se do skupinek. Každá skupinka dostala papír, na kterém byly napsané věty. Háček byl v tom, že jim chyběly některá slova. Byly to věty ze známých písniček. Například „tramvají ______ jezdíval jsem do Židenic“. Kdo je všechny doplnil a byl první, zvítězil. Potom jsme si zahrály spoustu dalších her, např. Jak se sbalí batoh, co se bere a nebere na výpravy atd.

Konec konců byla to jenom hodina a půl, a tak to uteklo jako voda. Rozloučily jsme se a šly s novými zážitky zase domů.

Už se těším na další oddílovku.

Zapsala Surya.

Nahoru