Škola v karanténě, fb stránky a jiné nápady…

Připojili jsme se k nápadu kluků a rádi bychom Vás nabídly pomoc ve formě doučování/konzultací/“přednášek“/vysvětlení úkolu či gramatiky/ či jak všelijak to jde jen nazvat a pojmout. Protože víme, že takové samostudium není žádný med.    Ať už jsi na základce, gymplu či SOŠ to je jedno, rádi ti my – skautští vedoucí a zároveň studenti VŠ různého zaměření pomůžeme. Vše samozřejmě bezpečnou distanční formou (maily, chat, Skype, …)
Opravdu se nebojte ozvat ať se jedná o triviální příklad do matiky, či vysvětlení gramatiky v angličtině.
Vše samozřejmě zdarma.
Jsme tu pro vás 
V případě zájmu napište zprávu přes FB nebo pošlete poptávku na mail: skolavkarantene@gmail.com, my zjistíme kdo by ti nejlépe poradil a dáme ti co nejdříve vědět zpět.
Psát můžou samozřejmě jak maminky a tatínci tak i ty, když si s něčím nevíš rady 
Těšíme se na spolupráci.

DALŠÍ NÁPADY:

Sledujte naši oddílovou facebookovou stránku, kde Vám sdílíme nejen novinky oddílové ale i další nápady, jak si zpestřit čas doma.

  1. Pokud budete mít 25.3. prostor ve 4 hodiny odpoledne věnovat se chemii/fyzice ve formě zábavných pokusů, tak doporučuji zkusit živé vysílání od VIDA centra. V popisu akce najdete i pomůcky, které si máte nachystat, abyste mohli pokusy provádět i vy doma. Ale věřím, že zajímavé bude i pasivní sledování doma.
  2. Dokumenty – volná databáze online filmů – info pro přístup zde.
  3. Skautské časopisy ke čtení online (Junák) – zde.
  4. Parádní testík s obrázky zvířat a rostlin, aneb jak se učit o přírodě i uvnitř bytu. Druhý okruh otázek se zabývá historií skautu. Zde.
  5. Máte rádi výtvarku? Chtěli byste se dozvědět víc? Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci připravila pomůcku – více o ní zde. A samotný program najdete zde.

Buďte zvídaví a dobré mysli!

Pevné zdraví všem přeje Vaše vedení.